×

Zapraszamy na Dni Ponidzia

Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów zaprasza wszystkich mieszkańców na dwa dni wspaniałej zabawy podczas tegorocznych Dni Ponidzia. Impreza odbędzie się w dniach 30 czerwca – 1 lipca na stadionie OSiR w Pińczowie.

Pierwszy czerwcowo-lipcowy weekend zapowiada się naprawdę atrakcyjnie. Koncerty, konkursy, animacje dla najmłodszych w miasteczku lokacyjnym, kolorowa zabawa holi – to tylko niektóre z propozycji na spędzenie czasu podczas Dni Miasta. Różnorodne brzmienia umilą czas nawet najbardziej wymagającym fanom, z których każdy znajdzie coś dla siebie.

Imprezę otworzą wychowankowie Państwowej Szkoły Muzycznej z Pińczowa. Po nich zaprezentujemy pińczowskie talenty – uczestników kółek wokalnych działających w PSCK oraz młodych pińczowian, którzy w minionym roku artystycznym odnieśli sukcesy podczas konkursów i przeglądów wokalnych. Pozostając w młodzieżowym klimacie na scenie wystąpią kolejno dwie kapele z klubów Wolna Strefa: Bloody Lord oraz John With The Carpet. Około godz. 18:30 zapraszamy na kolorowe szaleństwo holi. Przy energicznej muzyce łączącej rytmy reggae, dub, raggamuffin, hip-hop, którą zaserwuje Wam DJ BALOMAN, będzie można nie tylko obsypać się kolorowym proszkiem holi, ale i wesprzeć akcję charytatywną Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.

Kolejno na scenie pojawi się rzeszowska kapela – THE FREEBORN BROTHERS koncertowy żywioł, jak sami sugerują: „punk rock z cygańskiego taboru”. Dali już i dają poznać się coraz szerszemu gronu słuchaczy nie tylko w Polsce, ale i za granicą, gdzie koncertowali w ponad 14-stu krajach. Znani są także z występów w popularnym show Must Be The Music, który dał im przepustkę do wspólnej trasy z zespołem Coma.

 

 

Na koniec muzycznej podróży pierwszego dnia wystąpi idolka młodego pokolenia – NATALIA NYKIEL. Jej debiutancki album „Lupus Electro”, który ukazał się w 2014 roku, zrewolucjonizował polską scenę elektroniczną i popową. Albumem, stworzonym we współpracy z takimi artystami jak Katarzyna Nosowska, Bunio z Dick4Dick, Paulina Przybysz, Karolina Kozak, Budyń z zespołu Pogodno i producent płyty Fox, Natalia zapełniła trwającą od wielu lat na rodzimym rynku muzycznym lukę – nie oglądając się na obowiązujące trendy, otworzyła nowy, od dawna wyczekiwany rozdział na gruncie polskiego electro popu. Album uzyskał status Złotej Płyty. Jednocześnie Natalia stała się niekwestionowaną muzyczną ikoną sieci, teledyski do jej utworów mają łącznie ponad 145 milionów wyświetleń.

 

Sobotnie świętowanie Dni Ponidzia zakończymy z DJ Danielem.

Niedziela (1 lipca) zapowiada się równie energetycznie. Rozpoczniemy II przeglądem kapel weselnych z zespołami Dynamic, MusicMax i Kameyron. Po nich na scenie zaprezentuje się zespół Folkover, który zagra covery znanych przebojów muzyki góralskiej, rocka polskiego i zagranicznego.

O godzinie 20.20 na scenie zaprezentuje się sławkowski zespół BANDA EDWARDA. Ich muzyka to nowoczesny połączenie wielu muzycznych stylów i gatunków, zbudowany na solidnych fundamentach blues—rocka, pełen jednak odwołań do jazzu czy muzyki elektronicznej.
Koncertowe wykonanie jest eksplozją niezwykłej energii, która udziela się słuchaczom i na długo pozostaje w ich pamięci. 

 

Finałem Dni Ponidzia będzie, o godz. 21:30, koncert bijącego rekordy popularności – SŁAWOMIRA. Twórca podczas koncertów porywa tłumy muzyką, którą nazwał Rock Polo, czyli łączącą taneczne rytmy z rockowym brzmieniem.  Popularnością wśród internautów cieszą się też jego teledyski, do których angażuje znanych polskich aktorów. Teledysk do jego hitu „Miłość w Zakopanem” obejrzano w Internecie już ponad 170 mln razy!

 

 

Wydarzeniami towarzyszącymi Dniom Ponidzia będą m.in. zawody z broni pneumatycznej organizowane przez LOK Pińczów (1 lipca, kryta pływalnia Delfinek); miasteczko lokacyjne z licznymi atrakcjami dla najmłodszych, strefa gastronomiczna oraz wesołe miasteczko. Podczas obu dni swoje stoisko przygotował także SZOZ Pińczów, gdzie bezpłatnie będzie można wykonać spirometrię, zbadać ciśnienie i poziom cukru.

W zależności od warunków pogodowych zaplanowano także wspólne zdjęcia mieszkańców wykonanywane z drona.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują: Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego i Wojewoda Świętokrzyski.

Patronat medialny: Radio Kielce, Radio Fama, TVP 3 Kielce, Telewizja Świętokrzyska, Radio TPI, Tygodnik Ponidzia, Echo Dnia, Pińczów Twoje Miasto i pinczow.com.

dp 2018 plakat