×

Zapraszamy na filmową podróż z Kinolubem

Już w połowie czerwca (20-23.06) do Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury zawita KINOLUB – Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży. Każdego dnia przygotowaliśmy dla widzów pokazy – rano i wieczorem. Wstęp na nasz festiwal jest bezpłatny (istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji miejsc dla grup zorganizowanych). Mamy nadzieję, że to będzie wielkie święto filmów dla dzieci i młodzieży, które na długo zapadnie w pamięci najmłodszych miłośników kina. Gościem specjalnym Festiwalu w Pińczowie będą twórcy włoskiego filmu „Latający osioł”.

2. Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB odbędzie się w dniach 19-23 czerwca 2016 w dziewięciu miastach pięciu województw – w Krakowie, Łodzi, Kielcach, Pińczowie, Busku-Zdroju, Rybniku, Wiśniowej, Boguchwale i Zatwarnicy. Skierowany jest do widzów w wieku 4-18 lat.

W programie wydarzenia znajdą się pokazy filmów z całego świata. Będą to filmy pełno- i krótkometrażowe, a wśród nich zabawne animacje dla najmłodszych, zaskakujące historie dla dzieci i odważne kino dla młodzieży. Wśród filmów długometrażowych widzowie znajdą produkcje z różnych krajów i kontynentów. Choć filmowe światy dzieli odległość geograficzna łączy je treść. Filmy mówią o rzeczach, które młodym ludziom są bliskie. Pokazują, jak ważne jest, by być wiernym sobie, odpowiedzialnym i rozważnym, a czasem zdeterminowanym i wytrwałym w walce o swoje marzenia i prawa.

W ramach Festiwalu w PSCK odbywają się również warsztaty animacji poklatkowej. Gościem specjalnym będzie udział twórców jednego z prezentowanych filmów – włoskiej produkcji „Latający osioł” – tyt. oryginalny: Donkey Flies, reż. Paolo Tripodi, Marcello Fonte, Włochy 2015, który adresowany jest dla dla dzieci 7-10 lat.

Dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja IKS, działająca od 2014 roku w obszarze edukacji filmowej młodych.

 

dwie dziewczyny

podniebny wielblad

logo napis 7 1