×

Ze sztuką na murach i ulicach

Od poniedziałku trwają działania w ramach projektu „Pińczów Street Art Festiwal, czyli sztuka na ulice”. Ceramiczne tabliczki, które od poniedziałku projektowano w pracowni „na rogu” już wkrótce umieszczone zostaną w różnych miejscach w Pińczowie. Już dziś o godzinie 17:30 w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury rozpoczną się dwudniowe warsztaty graffiti, które poprowadzi mgr Mors. Kolejne atrakcje czekają nas jutro koło Pływalni Delfinek na Osiedlu Grodzisko.

Już od godzin przedpołudniowych (około godz. 10:00) powstawać tam będzie blisko dwudziestometrowy projekt 3 krakowskich grafficiarzy: Urwisa, Malika, Blota. Artyści uczestniczyli w m.in. inicjatywie „101 murali dla Krakowa”. Każdy będzie miał okazję zobaczyć jak powstaje profesjonalne graffiti oraz porozmawiać z pionierem polskiej sceny graffiti – znanym w środowisku jako „urwis”.

O godzinie 17:00 na jednym boisk (koło Pływalni Delfinek) powstawać będą dziecięce rysunki malowane kredą po betonie. Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy.

Na godzinę 19:00 zaplanowaliśmy pokaz break dance w wykonaniu Zyskill & Czoło z grupy Funk Rockass. Funk Rockass  to grupa zrzeszająca jednych z najlepszych tancerzy Breakdance w Polsce. Ich team odniósł sukcesy m.in. w talent show takich jak: „Mam Talent” i „You Can Dance” oraz „Tylko Taniec”.  

Po pokazie break dance zapraszamy na koncerty w klimacie reggae, dancehall i rap w wykonaniu krakowskich nawijaczy: Lolohi, Grem i Simonu z rozgrzewką dj purque.

Projekt dofinansowany został w ramach programu „Tu mieszkam, tu zmieniam” Banku Zachodniego WBK.

Patronat medialny sprawują: Tygodnik Ponidzia i Echo Dnia.

pinczow street art ost